Linie technologiczne

Oferta
Stoły kalibrujące
Odciągi
Przecinarki
Perforatory
Oklejarki
Malowarki
Numeratory termiczne
Rynny odkładcze
Nawijarki
Linie technologiczne
Kielicharki
Mieszalniki
Badanie udarności rur
Klipsownice
Oferta
Stoły kalibrujące
Odciągi
Przecinarki
Perforatory
Oklejarki
Malowarki
Numeratory termiczne
Rynny odkładcze
Nawijarki
Linie technologiczne
Kielicharki
Mieszalniki
Badanie udarności rur
Klipsownice

OBR-Erg Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu linii wytłaczarskich. Cała linia technologiczna składa się z wielu elementów, współpracujących ze sobą w pełni zaumatyzowanym procesie wytłaczania. Począwszy od procesu plastyfikacji tworzywa aż do odkładania gotowych produktów do kartonów.

Linia produkcyjna

Know how w pigułce:

Do wytłaczarki doprowadzane jest tworzywo w postaci granulatu, proszku bądź przemiału (czasem istnieje konieczność stosowania mieszalnika, gwarantujących przygotowanie odpowiedniej mieszaniny). Następnie poddawane jest ono uplastycznieniu w układzie ślimakowym wytłaczarki1.
Uplastycznione i sprężone tworzywo kierowane jest do głowicy wytłaczarskiej, która nadaje kształt wytłaczanego profilu. Po wypłynięciu z głowicy profil wprowadzany jest do układu kalibrująco-chłodzącego, którego zadaniem jest utrwalenie kształtu i wymiarów, oraz wystudzenie profilu. Wytłaczany profil przeciągany jest poprzez system kalibrująco-chłodzący za pomocą urządzenia zwanego odciągiem. Odciąg zapewnia równomierny przesuw profilu, z płynną regulacją prędkości oraz siły odciągania. Poprzez sterowanie prędkością odciągania można w pewnym zakresie wpływać na grubość ścianek profilu poprzez jego wyciąganie. Niektóre profile wymagają dodatkowych procesów, jak oklejania lub malowania (listwy przypodłogowe, parapety,..), nadruku informacyjnego z licznikiem metr (rury PVC, PE,..), kielichowania (rury kanalizacyjne,..) lub perforacji (listwy łazienkowe, narożniki budowlane,..). Kolejnym zintegrowanym elementem linii jest urządzenie tnące – piła oraz dodatkowe urządzenia jak rynna odkładcza lub nawijarka.

Większość urządzeń ma charakter uniwersalny, czyli pozwala na wytłaczanie profili w szerokiej gamie kształtów i wymiarów, czasem wymagana jest jedynie drobna przeróbka, np. wymiany gumowych klepek w odciągu gąsienicowym.

1Ze względu na potrzebę dopracowania całej linii produkcyjnej do konkretnej wytłaczarki (rodzaj przyłącza, wydajność, wspólne sterowanie, …) często klienci życzą sobie dostarczenie przez nas również wytłaczarek. Mając na uwadze nasze doświadczenie i niższe ceny związane z umowami handlowymi z czołowymi producentami, nasze rozwiązania stają się optymalnie dopracowane i ekonomicznie uzasadnione.